YER

Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları

SAAT

14:00-15:00

Döküman

ARZU DOĞRU

Dil öğrenmek uzun soluklu bir çabayı gerektirir ve bu süreçte eğitim amaçlı oyunlar öğrencinin dil öğrenmeye dönük gayretlerini destekler, öğrenmelerini kolaylaştırır. Normal yaşamda değişik aktivitelerin yapılmasına olanak sağladığı gibi oyun, eğitim alanında da konuşma, yazma, dinleme ve okuma gibi değişik dil becerilerini uygulama imkânı verir. Çünkü dil karşılıklı etkileşim ve iletişim gerektiren bir yapıya sahiptir.

Yabancı dil sınıflarında oyunun kullanılmasıyla öğrenciler dil öğrenme endişesinden kurtulur, kendilerini olabildiğince rahat hissederler. Çünkü oyunlar rahat ve aktif dil öğrenme-öğretme ortamı sunar. Oyunlu ders ortamında öğrencinin motivasyonu artar ve öğrendikleri daha kalıcı olur. Bu kalıcılığın nedenlerinden biri, oyunun öğrenme ortamını eğlenceli hale getirmesi, bir diğeri yabancı dili öğrenci için ilginç hale getirmesidir. Tecrübeler öğrencinin bir konuyu ilginç bulduğunda, daha kolay öğrendiğini ve bu süreçte öğrenilen bilgilerin daha kalıcı olduğunu göstermiştir.

Bir tek oyunun birden fazla zekâ alanına hitap edebiliyor olması, oyunun çoklu zekâ etkinlikleri içerisinde önemli bir yer edinmesini sağlamıştır. Bizde Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan İlköğretim Okulu İngilizce öğretmeni olarak, yeni neslin çok sevdiği Mario oyununu İngilizce eğitimine uyarlayarak ‘İngilizce Mario Oyunu ’ adlı oyunumuzu oynadık. Bolca eğlendik, güldük ve İngilizce öğrendik.

DÜZENLİYİCİLER

İngilizce Öğretmeni  Arzu DOĞRU

Foto, Kurgu, Tasarım Halil İbrahim SÖĞÜTLÜ

Etkinlik Galeri

 

Atatürk Üniversitesi Kampüsü No:148 Yakutiye/ERZURUM
info@ataunivakifokullari.com.tr

 

Anaokulu & Ortaokul

+90 (442) 231 13 76
+90 (442) 236 01 91

 

İlkokul

+90 (442) 231 18 82
+90 (442) 236 10 57