Tarihçe

Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu, Atatürk Üniversitesi Kaldkındırma Vakfı bünyesinde kurulan, Yakutiye Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Gıda ve Akaryakıt Ticaret Sanayi Limitet Şirketi tarafından yürütülmektedir.

    Okulumuz,  2003 Öğretim yılında Atatürk Üniversitesi Kalkındırma Vakfı İlköğretim Okulu olarak  eğitim ve öğretime başlamıştır. 2005-2006 Öğretim yılından itibaren ise sayın rektörümüzün girişimleri ile Aydın Doğan Vakfına yaptırılan yeni binası ile birlikte,  Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu ismini alarak eğitim ve öğretim hizmetlerine devam etmektedir.
 
   Okulumuzun, Atatürk Üniversitesi kapsamında bulunması, konum itibariyle hem kendi çalışanlarının çocuklarına  hem de kampüs dışından gelen velilerin çocuklarına her geçen gün artan bir grafikle eğitim öğretim sunmaktadır.
 
   Okulumuzda kuruluştan itibaren Anasınıfı’ndan başlanarak tüm sınıflarımızda İngilizce, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi, Sanat Etkinliği (Halk Oyunları, Keman, Gitar, Org ve Bağlama), Spor Etkinliği (Futbol, Voleybol, Jimnastik, Basketbol) branş öğretmenleri tarafından yıl boyunca başarıyla verilmektedir.
 
   Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu 8.268 metrekare alan üzerine kurulmuş olup 1.628 metrekare kısmında üç ayrı bina, 7.000 metrekare kısmı ise bahçeden oluşmaktadır. Bina kısımlarında Müdür Odası, Müdür Yardımcısı Odası, Büro, Öğretmenler Odası, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Bilişim Teknolojisi Laboratuvarı, İngilizce Laboratuvarı, Müzik Dersliği, Görsel Sanatlar Dersliği, Spor Salonu, Kütüphane, Rehberlik Odası, Sağlık Odası, Kantin, Mutfak, Yemekhane, Depo, Arşiv, Anasınıfı, Çalışma ve Oyun Salonu, 22 Adet Derslik ve tam donanımlı araç gereçleri ile gelişimini ve çalışmalarını devam ettirmektedir.
 
   Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu’nun bugünkü öğrenci mevcudu 370 olup 526 kişilik kapasitesi mevcuttur. Okulda Eğitim-Öğretim tam gündür. Okulumuzda bugün 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 37 Öğretmen, 1 Memur, 4 Yardımcı Hizmetli toplam 45 kişi ile hizmet verilmektedir.
 
   Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu’nda verilen eğitim ve öğretim, laik-çağdaş bir dünya görüşünün hızlı bir uygulamaya geçilmesidir. Seçkin kadrosu, modern yapılanması, Eğitim-Öğretim etkinliklerindeki bilinçli bütünlük anlayışını en iyi şekilde yansıtmaktadır.

 

Atatürk Üniversitesi Kampüsü No:148 Yakutiye/ERZURUM
info@erzurumozelaydindogan.k12.tr

 

Anaokulu & Ortaokul

+90 (442) 231 13 76
+90 (442) 236 01 91

 

İlkokul

+90 (442) 231 18 82
+90 (442) 236 10 57