Prof.Dr.Celalettin Atamanalp Anaokulu öğrencileri Erzurum’un tarihi yapılarından olan Ulu Cami’yi ziyaret etti. Minik öğrenciler, büyük tarihi yapı karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.
 

YER

Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları Prof.Dr.Celalettin ATAMANALP Özel Anaokulu

SAAT

10:00 -12:00

TARİH

               Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okullları Prof.Dr.Celalettin Atamanalp Anaokulu öğrencileri Erzurum’un tarihi yapılarından olan Ulu Cami’yi ziyaret etti. Minik öğrenciler, büyük tarihi yapı karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

                Erzurum Ulu Cami’nin sürpriz konukları vardı. Tarihi yapı en küçük ziyaretçilerini ağırladı. Cami ve Din Görevlileri Haftası’nda program hazırlayan öğrenciler, camileri yerinde görmeyi tercih etti. Değerler eğitimi dersi kapsamında Ulu Cami’yi gören minikler yapıyı heyecanla izlediler. Cami görevlisi Lütfü Sever’den tarihi ve mimari özellikleri hakkında bilgiler aldılar.

                Öğrenciler mimari yapının akustiğini de test etme fırsatı buldu. Camiler hakkında sorular soran meraklı öğrenciler, görevli Lütfü Sever’le birlikte dua ettiler.

Anaokulu müdüresi Ayşe Betül Gökçenoğlu yapılan gezilerle, çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini; milli ve manevi değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Öğretmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilen anaokulu öğrencileri okula döndü.

DÜZENLİYİCİLER

Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları Prof.Dr.Celalettin ATAMANALP Özel Anaokulu  Öğretmenleri

Etkinlik Galeri

 

Atatürk Üniversitesi Kampüsü No:148 Yakutiye/ERZURUM
info@ataunivakifokullari.com.tr

 

Anaokulu & Ortaokul

+90 (442) 231 13 76
+90 (442) 236 01 91

 

İlkokul

+90 (442) 231 18 82
+90 (442) 236 10 57